Důležité

Soutěž masek

Už několik let jsme plánovali vytvořit základní soubor pravidel Soutěže v maskách, abychom této soutěži dali nějaký řád. Věříme, že níže uvedená pravidla nebudou na škodu zábavnosti a naopak zvýší kvalitu hodnocení kostýmů soutěžících a jejich představení. Hlavními rozdíly nové soutěže bude ustanovení tříčlenné poroty, která bude sestavena z fanoušků s širokým rozsahem znalostí britských seriálů, a také přihlášení na soutěž předem. To druhé sice není povinné, stále se lze na soutěž přihlásit až na Trpasliconu, ale doporučujeme přihlášení předem, neboť to organizátorům soutěže velice usnadní práci a lépe se tak vychytají případné problémy či nepochopení pravidel.

Dotazy na pravidla pište na e-mail hadati@discworld.cz. Podotýkám, že níže uvedená pravidla se pro letošní Trpaslicon nebudou měnit, takže případné návrhy na změnu pravidel si ponechte až na dobu po Trpasliconu.

Petr „Hadati“ Čáp, hlavní organizátor Trpasliconu

Pravidla soutěže masek

! PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA AKCI !

Co je to Trpaslicon: Trpaslicon je festival, který se soustřeďuje na britskou seriálovou, filmovou a knižní tvorbu, zejména na britský humor, sci-fi a fantasy. Stěžejním britcomem je Červený trpaslík, podle kterého je tato akce pojmenována. Čtrnáctý ročník Trpasliconu bude na téma dílu Červeného trpaslíka „Psychoteror“. Podrobnosti o programu.

Kdy se koná: 11. března 2016 od 19:00 hod. – 13. března 2016 do 12:00 hod. Prostory Trpasliconu budou pro návštěvníky otevřeny hodinu před začátkem programu, tedy v pátek od 18:00 hod. Budova se uzavírá hodinu po skončení oficiálního programu, tedy v sobou a v neděli, ve dvě hodiny ráno. V sobotu a v neděli se budova otevírá v osm hodin ráno.

Kde se koná: ZŠ Květnového vítězství, Květnového vítězství 1554/54, Praha 4 - Chodov (mapa).

Vstupné:
350 Kč při zaplacení na místě. (V tomto případě se nemusíte přihlašovat předem elektronickou přihláškou.)
300 Kč při zaplacení předem na účet. Je třeba se zaregistrovat pomocí elektronické přihlášky (zde) a vstupné zaplatit na účet Trpasliconu nejpozději do 4. března 2016.

Slevy na vstupném:
100 Kč pro řádné (platící) členy Klubu Terryho Pratchetta a Fanclubu Doctor Who.
50 Kč za kostým inspirovaný některým z britských seriálů nebo Zeměplochou Terryho Pratchetta. Vhodnost a kvalitu kostýmu posuzují organizátoři na registraci. Nestačí mít „Háčko“ na čele a tvrdit, že jste Rimmer, a uplatnit za to slevu na akci.
Přednášející a hosté mají na Trpaslicon vstup zdarma.
Slevy se nesčítají, účastník má nárok uplatnit pouze vyšší slevu.

Vracení vstupného:
V případě, že až po zaplacení vstupného zjistíte, že se Trpasliconu 2016 nemůžete zúčastnit, dejte nám vědět. Do 4. března 2016 Vám vrátíme vstupné v plné výši. Pokud svou účast zrušíte 5. až 9. března 2016, vrátíme Vám polovinu vstupného, nebo za sebe můžete poslat náhradníka. V případě zrušení účasti 10. nebo 11. března 2016 již vstupné vracet nebudeme, ale můžete za sebe také poslat náhradníka. V případě, že si zajistíte náhradníka, tak nám nejpozději do 11. 3. 2016 12:00 na e-mail vehali@discworld.cz dejte vědět jeho jméno. Upozorňujeme, že náhradu vstupného si od náhradníka zajišťujete sami.

Program: Program Trpasliconu je rozdělen do čtyř souběžných programových linií a Herny.

  • Hlavní sál: Hlavní program Trpasliconu, tedy vše o seriálu Červený trpaslík, besedy s hosty, přednášky a jiný program, u kterého se předpokládá vysoká účast návštěvníků Trpasliconu.
  • Britcom plus: Červený trpaslík není jediným britským komediálním seriálem (britcomem), kterému se věnujeme.
  • Doctor Who: Tento britský sci-fi seriál vysílaný od roku 1963 si v naší zemi získal velkou oblibu a počet jeho fanoušků se stále rozrůstá.
  • Sci-fi a fantasy: Trpaslicon byl sice primárně pořádán kvůli britcomům, ale už od počátku bylo součástí jeho programu také sci-fi a fantasy tématika obecně. V této programové linii se můžete těšit zejména na Zeměplochu Terryho Pratchetta – britský humor (nejen) v knižní podobě.
  • Herna: V Herně se pořádá mnoho soutěží, a pokud se zrovna nesoutěží, můžete si zde zahrát mnoho deskových her.

Doporučené vybavení:

Přezůvky. Akce se pořádá na základní škole, kde je položeno nové linoleum. Z toho důvodu není možné chodit po areálu v botách a je nutné si s sebou vzít přezůvky. Návštěvníci, kteří si přezůvky nepřivezou, budou muset chodit naboso nebo si na registraci mohou zakoupit igelitové návleky. Nevýhodou igelitových návleků je, že se rychle trhají, takže jedny vám stačit nebudou. Toto pravidlo platí pro všechny návštěvníky a přednášející bez výjimky. Porušení tohoto pravidla může pro přestupce znamenat vykázání z prostor akce!

Spacák. Pokud máte v úmyslu na Trpasliconu přespat, je vhodné si s sebou vzít spacák, popř. teplé oblečení na noc. Prostor na spaní bude v tělocvičně, která se kvůli své velikosti nedá dostatečně vytopit, a březnové noci jsou ještě chladné. Spaní na Trpasliconu ve spacáku je zdarma.

Baterka. Pro ty, kteří chtějí spát v tělocvičně, nemají schopnost nočního vidění a jsou dostatečně slušní na to, aby nezakopávali o ostatní spáče.

Hygienické pomůcky. Opravdu nechcete trávit tři dny se skupinou lidí, kteří potřebují vysvětlit, k čemu potřebují toto vybavení.

Doklad totožnosti. Pokud platíte vstupné předem na účet, je nutné se na registraci prokázat dokladem totožnosti.

Peníze. Jídlo i pití bude v areálu školy k dispozici, takže stačí mít s sebou dostatek peněz. Pro fanoušky britského humoru zde také budou k dispozici na prodej předměty s motivy jejich oblíbených seriálů.

! PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA AKCI !


Mediální partner: vanili.cz