Sci-fi a fantasy

Film Drsný spasitel

Film „Drsný spasitel“

Filmová adaptace knihy Drsný Spasitel od Miroslava Žambocha, který k ní sám napsal scénář. Přijďte se podívat na film a popovídat si s tvůrci.

(Jaroslav Šetek)

Nejzajímavější seriály roku 2018

Nejzajímavější seriály roku 2018

Další rok za námi a pěkná várka nových seriálu se nám sešla. Sesbírali jsme pro vás ty nejzajímavější a různorodé. Těšit se můžete na spoustu animáků, trochu hororu, drog, humoru, slz i superhrdinů.

(Allie)

Opomíjené animáky, které nesmíte minout

Opomíjené animáky, které nesmíte minout

Animáky, to nejsou jen Disney, Pixar a DreamWorks. Jsou to také nepřeberné množství dalších tvůrců a studií. Jednou za čas se v jejich tvorbě objeví perla - film, který se má neuvěřitelný potenciál či originální myšlenku, ale z nějakého důvodu zapadne či se na něj zapomene. A právě o takové zapomenuté perly vám zde představím. Přijďte a možná uvidíte, co jste ještě neviděli.

(Rausek)

The Hillywood Show

The Hillywood Show

Hillywood Show je sesterské duo z Nevady, které už více než dekádu tvoří parodie na různé známé filmy a seriály. Proslavily se parodiemi na Twilight sagu, ale mají na triku třeba Piráty z karibiku, Supernatural, několik parodií na Harryho Pottera a dokonce si vzaly do parády i Sherlocka a Doctora Who. Kdo Hillywood Show neznáte, stavte se, protože je určitě chcete poznat. A kdo je znáte, stavte se, a zasmějte se nad jejich skvělými kousky.

(LadyAlex)

Členská schůze KTP

Členská schůze KTP

Přijďte se podívat, co všechno za minulý rok stihl a co pro tento rok plánuje spolek, který každoročně pořádá Trpaslicon. Klub Terryho Pratchetta je jedním z mála aktivních fantasy klubů v České republice, jehož historie sahá až do roku 1995, a která má za sebou mnoho úspěchů. Pokud jste fanouškem Zeměplochy a ještě nejste členem klubu, je toto ta pravá příležitost alespoň se o něm něco dozvědět.

Vzpomínka na Kantůrka

Vzpomínka na Jana Kantůrka

21. března 2018 nás opustil Jan Kantůrek, překladatel Zeměplochy, barbara Conana, komiksů, westernů a spousty dalšího. Vzpomínkových akcí na něj bylo a bude jistě mnoho, ale my chceme zavzpomínat na Honzu, tak jak si ho bude pamatovat KTP, jak sám říkal, poslední generace jeho kamarádů.

(VeHaLi)

Kam kráčí umělá inteligence?

Kam kráčí umělá inteligence?

O umělé inteligenci si hodně čteme, hodně toho slyšíme, a především ji denně používáme. Od čtení ranních novinek vybíraných podle našeho vkusu UI, přes cestu do práce za pomoci GPS, prokrastinaci na Facebooku, kde UI předkládá zajímavé posty, až k večernímu sledování filmu… Ale vážně, to, co teď máme, ještě není inteligence. Ale jak se UI bude vyvíjet? Co nás čeká? Máme se UI bát?

(Michal Rada, Dagmar Radová)

Jiří Walker Procházka vás zve do hororů, kyberpunku i do cyklopunku!

Jiří Walker Procházka vás zve do hororů, kyberpunku i do cyklopunku!

Autorské čtení legendy české sci-fi a fantasy doplněné o vyprávění vzniků jednotlivých žánrů u nás a hlavně u něj. Přijďte, uvidíte nevídané a uslyšíte neslýchané. Drogy si s sebou neberte, protože už samotné žánry fantastiky jsou pořádná jízda!

(Walker)

Divné historky z dějin náboženství

Divné historky z dějin náboženství

Chvíle, kdy mohli věřící propadnout podezření, že si z nich jejich mesiáš dělá srandu, ale nakonec to hrdě překonali.

(Petr Tomek)

Úvod do světa Kola Času

Úvod do světa Kola Času

Kolo času od Roberta Jordana je mohutná epická fantasy série, která stojí za přečtení. Na podzim se podle ní začne natáčet seriál, je tedy nejvyšší čas dozvědět se něco o jeho předloze, pokud jste ji nečetli. Ať už máte v úmyslu ji číst nebo se jen těšíte na seriál, přednáška by vám mohla poskytnout malý (a téměř spoiler-free) náhled do světa tohoto veledíla.

(Tessuna)

Nadpřirozené bytosti Britských ostrovů

Nadpřirozené bytosti Britských ostrovů

Elfy zná z fantasy knih a filmů kdekdo. Ale co s nimi mají společného víly a mohyly v Irsku? A proč si nesmíte hladit každého koně, kterého uvidíte? Odpověď na tyto a (možná) i další otázky se dozvíte během této přehlídky nadpřirozených bytostí z Britských ostrovů.

(Dark Lord)

Kačeří příběhy vs DuckTales 2017

Kačeří příběhy vs DuckTales 2017

„Kačerov jak hurikán k nám už míří…“ Asi každý z nás zná úvodní znělku legendárního animovaného seriálu z 80. let. Stejná slova můžeme slyšet i ve znělce znovuzrozených DuckTales 2017. Je tento nový seriál hoden pokračovat ve šlépějích svého předchůdce? Přijďte to zjistit a zavzpomínat na své dětství! „Kačer, ú-u!“

(Rausek)

Večerníček

Večerníček

Snad ani neexistuje člověk, který by neznal onoho kluka v papírové čepici. Malé děti ho uctívali. Nevidět ho a pohádku, kterou ten večer „přinesl“, byl jeden z největších možných trestů. Společně zavzpomínáme na naše oblíbené pohádky z večerníčku.

(Doktor)

The Crown

The Crown

Život Alžběty II., dějiny Spojeného království a pád Britského impéria od roku 1947. Příběh rodiny, vysoká politika, intriky, těžká rozhodnutí, mezinárodní a ekonomické krize. To vše zainvestované Netflixem, což znamená také špičkový rozpočet a volnost tvorby. Výsledkem je mimo jiné i osm cen Emmy a pět cen BAFTA.

(Vojtěch Nitra)

Sci-fi filmy Arnolda Schwarzneggera

Sci-fi filmy Arnolda Schwarzneggera

Arnold byl bůh a modla 80tkových akčních filmů. V jakých sci-fi věcech si zahrál a v jakých si chtěl zahrát, ale nakonec to nevyšlo? A co všechno o jeho filmech (ne)víte?

(Doktor)

Renesance animovaných seriálů

Renesance animovaných seriálů

„Za našeho mládí byly ty animované seriály prostě lepší, co?“ Je tomu ale skutečně tak? Západní animace totiž zažívá za posledních cca 10 let nebývalou obrodu, díky níž vznikají velice kvalitní kousky. Pojďme se tedy společně podívat na to nejlepší, co nám mohou současné animované seriály nabídnout. Budete překvapeni. Možná dokonce příjemně.

(Rausek)

Vstáváme s kačery

Vstáváme s kačery

Raníček – kreslené příběhy z Kačerova.

Zeměplošské sladkosti

Zeměplošské sladkosti

I letos můžete přijít ochutnat speciality, které posbírala Stařenka Oggová. Společným jmenovatelem všech prezentovaných jídel bude cukr a pohihňávání. Už tušíte?

(VeHaLi a Rausek)

Představení fantasy táborů Fortescue

Představení fantasy táborů Fortescue

„Jsi kouzelník!“ je první věta, kterou na našich táborech uslyšíte. „Vítej v Bradavicích“ bývá druhá. Pokud jste se s námi tedy nevydali do Westerosu, do tábora Polokrevných nebo když s námi zrovna neprožíváte apokalypsu. Už pět let zařizujeme našim účastníkům prožití jejich oblíbených fantasy příběhů na vlastní kůži – přijďte si poslechnout, jak to děláme! O vtipné historky nebude nouze!

(Johanka Laudová a Kateřina Hývlová)