Důležité

Soutěž masek

I letos se můžete zúčastnit oblíbené SOUTĚŽE MASEK. Tříčlenná porota bude sestavena z fanoušků s širokým rozsahem znalostí britských seriálů. Doporučujeme přihlásit se do soutěže předem, ale není to povinné, lze se rozhodnout přímo na Trpasliconu. Tento rok jsme si pro vás připravili dvě novinky. Nebude se udělovat nejlepší umístění, ale ocenění. A to za originalitu (kostým, který se na Trpasliconu ještě neobjevil a zaujme svým provedením), za věrnost originálu (jak moc se soutěžící podobá své předloze) a za představení svého kostýmu (využití kostýmu ve scénce). A nově připravujeme DIVÁCKOU SOUTĚŽ.

Přihlášky nebo případné dotazy na pravidla pište na e-mail Tezi.S@seznam.cz. Podotýkáme, že níže uvedená pravidla se pro letošní Trpaslicon nebudou měnit. Návrhy na změnu pravidel pište až po skončení Trpasliconu.

Pravidla soutěže masek

! PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA AKCI !

Co je Trpaslicon: Trpaslicon je festival, který se soustřeďuje na britskou seriálovou, filmovou a knižní tvorbu, zejména na britský humor, sci-fi a fantasy. Stěžejním britcomem je Červený trpaslík, podle kterého je tato akce pojmenována. Patnáctý ročník Trpasliconu bude na téma dílu Červeného trpaslíka „Díky za tu vzpomínku“. Podrobnosti o programu.

Kdy se koná: 17. března 2017 od 19:00 hod. – 19. března 2017 do 12:00 hod. Prostory Trpasliconu budou pro návštěvníky otevřeny hodinu před začátkem programu, tedy v pátek od 18:00 hod. Budova se uzavírá hodinu po skončení oficiálního programu, tedy v sobotu a v neděli, ve dvě hodiny ráno. V sobotu a v neděli se budova otevírá v osm hodin ráno.

Kde se koná: ZŠ Květnového vítězství, Květnového vítězství 1554/54, Praha 4 - Chodov (mapa).

Vstupné:
350 Kč při zaplacení na místě. (V tomto případě se nemusíte přihlašovat předem elektronickou přihláškou.)
300 Kč při zaplacení předem na účet. Je třeba se zaregistrovat pomocí elektronické přihlášky (zde) a vstupné zaplatit na účet Trpasliconu nejpozději do 10. března 2017.

Slevy na vstupném:
100 Kč pro řádné (platící) členy Klubu Terryho Pratchetta a Fanclubu Doctor Who.
50 Kč za kostým inspirovaný některým z britských seriálů nebo Zeměplochou Terryho Pratchetta. Vhodnost a kvalitu kostýmu posuzují organizátoři na registraci. Nestačí mít „Háčko“ na čele a tvrdit, že jste Rimmer, a uplatnit za to slevu na akci.
Přednášející a hosté mají na Trpaslicon vstup zdarma.
Slevy se nesčítají, účastník má nárok uplatnit pouze vyšší slevu.

Vracení vstupného:
V případě, že až po zaplacení vstupného zjistíte, že se Trpasliconu 2017 nemůžete zúčastnit, dejte nám vědět. Do 11. března 2017 Vám vrátíme vstupné v plné výši. Pokud svou účast zrušíte mezi 12. a 15. březnem, vrátíme Vám polovinu vstupného, nebo za sebe můžete poslat náhradníka. V případě zrušení účasti 16. nebo 17. března 2017 již vstupné vracet nebudeme, ale můžete za sebe také poslat náhradníka. V obou případech nám do 17. března 2017 12:00 dejte vědět jeho jméno na e-mail vehali@discworld.cz. Náhradu vstupného si pak vyřešte s daným náhradníkem sami.

Program: Program Trpasliconu je rozdělen do čtyř souběžných programových linií a Herny.

  • Hlavní sál: Hlavní program Trpasliconu, tedy vše o seriálu Červený trpaslík, besedy s hosty, přednášky a jiný program, u kterého se předpokládá vysoká účast návštěvníků Trpasliconu.
  • Britcom plus: Červený trpaslík není jediným britským komediálním seriálem (britcomem), kterému se věnujeme.
  • Doctor Who: Tento britský sci-fi seriál vysílaný od roku 1963 si v naší zemi získal velkou oblibu a počet jeho fanoušků se stále rozrůstá.
  • Sci-fi a fantasy: Trpaslicon byl sice primárně pořádán kvůli britcomům, ale už od počátku bylo součástí jeho programu také sci-fi a fantasy tématika obecně. V této programové linii se můžete těšit zejména na Zeměplochu Terryho Pratchetta – britský humor (nejen) v knižní podobě.
  • Herna: V Herně se pořádá mnoho soutěží, a pokud se zrovna nesoutěží, můžete si zde zahrát mnoho deskových her.

Doporučené vybavení:

Přezůvky. Akce se pořádá na základní škole, která vyžaduje přezouvání. Je proto nutné vzít si s sebou přezůvky, které nedělají černé šmouhy na linoleu a nemají ostré hrany či podpatky. Dalšími možnostmi je chodit naboso nebo si u vstupu pořídit igelitové návleky. Toto pravidlo platí pro všechny návštěvníky a přednášející bez výjimky. Porušení tohoto pravidla může pro přestupce znamenat vykázání z prostor akce!

Spacák. Pokud máte v úmyslu na Trpasliconu přespat, je vhodné si s sebou vzít spacák, popř. teplé oblečení na noc. Prostor na spaní bude v tělocvičně a březnové noci jsou ještě chladné. Spaní na Trpasliconu ve spacáku je zdarma.

Baterka. Pro ty, kteří chtějí spát v tělocvičně, nemají schopnost nočního vidění a jsou dostatečně slušní na to, aby nezakopávali o ostatní spáče.

Hygienické pomůcky. Opravdu nechcete trávit tři dny se skupinou lidí, kteří potřebují vysvětlit, k čemu potřebují toto vybavení.

Doklad totožnosti. Pokud platíte vstupné předem na účet, je nutné se na registraci prokázat dokladem totožnosti.

Peníze. Jídlo i pití bude v areálu školy k dispozici, takže stačí mít s sebou dostatek peněz. Pro fanoušky britského humoru zde také budou k dispozici na prodej předměty s motivy jejich oblíbených seriálů.

! PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA AKCI !