Trpaslicon 2012

V roce 2012 nás vedle konce světa postihnou dvě další události, které stojí za pozornost. Červený trpaslík se vrací se svou 10. sérií. A Trpaslicon se vrací se svým… 10. ročníkem. Náhoda? Ano.

Red Dwarf crew

No a co to je?

Trpaslicon je festival britského humoru, sci-fi a fantasy, který se koná vždy zjara v Praze na Chodově.

Název „Trpaslicon“ je odvozen od dnes již klasického britského sitcomu Červený trpaslík, jemuž je věnován jeden ze tří hlavních souběžných bloků programu.

Budeme si přednášet, promítat své sbírky telegrafních sloupů 20. století, besedovat nejen s dabéry českého znění, pátrat po tom, co všechno už se ví o chystaném Red Dwarf X, a možná zavzpomínáme i na uplynulou festivalovou dekádu, jelikož se nám nedopatřením podařilo vynalézt fotostroj času.

I když jsi plecháč, tak jsi z nás největší pamětník.

Ve druhém bloku nazvaném Britcom spočinou naše zraky na dalších známých komediálních klenotech ze Spojeného království, ale i na těch, o nichž jste možná nikdy ani neslyšeli.

Sakryš. Teď si připadám hloupý jako fotokopírka.

Třetí linie náleží přednáškám a projekcím ze sféry Sci-fi a fantasy s tradičním důrazem na Zeměplochu Terryho Pratchetta.

Po celý čas bude otevřena herna s mottem Tohle JE zábava! Copak seš na hlavu? Zde budete moci okusit důmyslné kratochvíle jako malý rybář, volejbal přes jégrovky s nafouknutým kondomem nebo šachy, kterým chybí 30 figurek.

Red Dwarf crew

Když přijdeš, skončíš v tělocvičně s nim, s nim a s nim. Po celej zbytek věčnosti

Trpaslicon 2012 odstartuje v pátek 9. března 2012 v 19 hodin v prostorách ZŠ Květnového vítězství v Praze na Chodově (z metra C Háje autobusem č. 154, 170 nebo 203 do zastávky „Brechtova“; zobrazit na mapě.) Historií se stane v neděli úderem poledne.

Spát se bude ve vlastních spacácích na podlahách tělocvičen a tříd. Jídlo a pití zajistí bufet U Piráta Luigiho. Jeho pochoutky nemají obdoby.

Vezměte si s sebou přezůvky, ať to po nás nevypadá jako Listerův koš na špínu koncem měsíce.

I pokud jste násosky, zdržte se alkoholu. Osoby ve stavu pokročilé mentální inkompetence budou vyvedeny.

To všechno ty poznáš z fotografie?

Příspěvek na organizaci činí 250 Kč na místě.

Filutové, kteří si přichystají kostým inspirovaný libovolným britským seriálem či Pratchettovou Zeměplochou získají slevu 50 Kč, drobný dárek a především možnost soutěžit se svou maskou o mnohé cennosti.

Nejsi snad ubohý maskulinista, ne?

O tom, že s námi strávíte víkend v tomto časovém kontinuu, nás můžete informovat vyplněním nezávazné přihlášky nebo potvrzením účasti u facebookové události.