Sci-fi & fantasy

Doctor Who – seriál

Doctor Who – seriál

Britský televizní seriál Doctor Who se zapsal do Guinessovi knihy rekordů jako nejdéle vysílaný televizní sci-fi seriál (první série v roce 1963). Doctor Who je mimozemšťan, poslední Pán času, který díky své vesmírné lodi TARDIS, která vypadá jako britská policejní budka z šedesátých let, cestuje časem i prostorem. Většinou cestuje do různých časových etap lidské historie a zachraňuje lidstvo před různými nebezpečnými katastrofami a nepřáteli. Doctor Who vypadá jako člověk, ale díky své fyziologii se po své „smrti“ dokáže změnit v nového člověka s novou osobností. V hlavní roli se tak mohlo vystřídat již 11 herců.

První Doctor Who

První Doctor Who

William Hartnell ztvárnil v roce 1963 prvního doktora a vydržel v jeho roli tři roky, než byl ve čtvrté sérii vystřídán svým nástupcem. Jak ale vlastně začalo dobrodružství Doctora Who? Jak se první doktor setkal se svými prvními společníky a jak zvládl konfrontaci se svými prvními nepřáteli?

Život a smrt kapitána Jacka

Život a smrt kapitána Jacka

Život cestovatelů časem bývá mnohdy komplikovaný a chaotický. Podívejme se tedy na život svůdníka všeho živého a časového agenta Jacka Harknesse z Torchwoodu hezky od začátku. A vlastně až do konce.

Torchwood – seriál

Torchwood – seriál

Jedná se o spin-off britského sci-fi seriálu Doctor Who. Torchwood je tajná britská instituce zabývající se mimozemskými hrozbami, které ohrožují Velkou Británii, a fakticky i Zemi samotnou. Tuto organizaci vede člověk z budoucnosti Jack Harkness z tajného sídla v Cardiffu. Nakolik je toto sídlo utajené, když o něm ví i poslíček s pizzou, je otázkou. A tak je to u Torchwoodu se vším.

Členská schůze Klubu Terryho Pratchetta

Členská schůze Klubu Terryho Pratchetta

Druhá volba předsedy Klubu Terryho Pratchetta a Revizní komise, Výroční zpráva za rok 2011 a Plán činnosti na rok 2012, výsledky veřejné sbírky na výzkum Alzheimerovy nemoci, divadelní scéna o pacientovi s Alzheimerem v podání překladatele Zeměplochy Jana Kantůrka, vystřižená divadelní scéna z Maškarády Divadla v Dlouhé a mnoho dalšího.

Původ a vývoj Nac Mac Fíglů

Původ a vývoj Nac Mac Fíglů

Nepříliš vtipná přednáška o mytologickém pozadí i popředí modrých mužíků, kteří krádež a rvačku považují za úhelné kameny své existence. Odkud se vzali a jaké příběhy inspirovali? A je dobré nechávat jim přede dveřmi misku s mlékem?

Soutěž ve sci-fi a fantasy hláškách

Otestujte s námi své znalosti v hláškách ze známých sci-fi a fantasy filmů. Zasoutěžit si může každý, ať už se považuje za znalce či amatéra. Filmy byly pečlivě vybrané z posledních několika desetiletí, ale objeví se zde i několik filmů pro pamětníky.

Výsledky soutěže v hláškách

Vyhlášení výsledků soutěže ve sci-fi a fantasy hláškách, kde si budete moci znovu poslechnout soutěžní audioukázky, tentokrát však i s obrazem a s pojmenováním filmu. Nejenom, že si vychutnáte vtipné hlášky ze známých filmů, ale snad získáte i inspiraci, na co se v nejbližší době můžete doma podívat.

Black Mirror – seriál

Black Mirror – seriál

Krátký třídílný britský seriál o nastavování zrcadel západní společnosti, tedy jaký vliv na naší společnost může mít zneužití veřejných médií v současnosti i budoucnosti. První díl je o politikovi, který je teroristy a veřejným míněním donucen dopustit se před kamerami skutku, kterého by se zdravý člověk nikdy nedopustil. Druhý díl nás vrhne do nepříjemné budoucnosti, kde televize je naším pánem a obyčejní lidé jeho otroky. Ve třetím díle se opět objevíme v budoucnosti, kdy je možné si ukládat vše, co vidíte svýma očima a dokola si to přehrávat.

Dead Set

Dead Set

Soutěž Big Brother je v plném proudu, zbývá posledních pár soutěžících. Tam venku, za zdmi studia, se ale začíná cosi dít...něco podivného, krvavého, nezvratného. Televizní štáb ani soutěžící ještě netuší, že už zanedlouho budou mít jiné starosti než jak si vzájemně nelézt na nervy. Zombie epidemie je tady, a je potřeba se jí postavit tváří v tvář.

To nejlepší z Doktora House

To nejlepší z Doktora House

Sestřih těch nejpodařenějších scén z první a druhé série tohoto seriálu, kde hlavní roli geniálního a mrzoutského doktora ztvárnil britský komik Hugh Laurie.

Futurama – seriál

Futurama – seriál

Vítejte v roce 3000. Roboti kradou, pozemská armáda je řízena idiotem, prezidentem je Richard Nixon a děti se prodávají na maso. Matt Groening se zase jednou načichal něčeho velmi ilegálního a výsledek přináší to, co vám v Simsonových chybělo - sex robotů, krokodýl papežem, rastafariánský účetní a jednooká sexbomba.

Futurama: Skutečnost a seriál

Futurama: Skutečnost a seriál

Který z amerických politiků si zahrál ve Futuramě? Proč je prezidentem Země Nixon? Který z Doktorů Who se objevil ve dvou dílech? Proč si pořád dobírají ubohé New Jersey? Jak vypadá nová Venuše Venušská? Chcete znát odpovědi? Well, GOOD NEWS, EVERYONE! Na této přednášce je uslyšíte!

Shaun The Sheep

Shaun The Sheep

Po úspěchu vynálezců Wallace a Gromita přichází animátor Nick Park s novým hrdinou - ovečkou Shaunem. Sympatická ovečka z anglického venkova zaujme diváky všeho věku a u jejích příhod s ostatními ovcemi, farmářem, ovčáckým psem a vychytralými prasaty se bude upřímně bavit i největší škarohlíd. Říká se, že televize dělá z lidí ovce - ale se Shaunem se s radostí stanete ovcí dobrovolně. Bééé!

Tonička, mladá čarodějnice

Tonička, mladá čarodějnice

Máte rádi čarodějky ze Zeměplochy (i jiné než Bábi Zlopočasnou a Stařenku Oggovou)? Zajímá vás jak může vyrůst dobrá čarodějka na měkké Křídě a jak spacifikovat obludy kovovou pánví? Chcete přijít na kloub tomu, jak může malá holka zvítězit tam, kde dospěláci ztrácí půdu pod nohama? Přijďte se přesvědčit co víte a nevíte o nejmladší čarodějce na Zěměploše, která má radši bleděmodrou než černou a jejíž špičatý klobouk je lidskému oku neviditelný.

Vaříme se Stařenkou Oggovou

Vaříme se Stařenkou Oggovou

Přijďte ochutnat mnohé recepty z Kuchařky Stařenky Oggové a zjistit, zda dáváte přednost jakazačistánskému karí, jahodovému klátilovi nebo žabím pilulkám.