Důležité

Soutěž masek

I letos se můžete zúčastnit oblíbené SOUTĚŽE MASEK. Tříčlenná porota bude sestavena z fanoušků s širokým rozsahem znalostí britských seriálů. Doporučujeme přihlásit se do soutěže předem, ale není to povinné, lze se rozhodnout přímo na Trpasliconu. Porota nejlepším maskám udělí OCENĚNÍ za originalitu (kostým, který se na Trpasliconu ještě neobjevil a zaujme svým provedením), za věrnost originálu (jak moc se soutěžící podobá své předloze) a za představení svého kostýmu (využití kostýmu ve scénce). A nebude chybět ani DIVÁCKÁ SOUTĚŽ.

Přihlášky nebo případné dotazy na pravidla pište na e-mail Tezi.S@seznam.cz. Podotýkáme, že níže uvedená pravidla se pro letošní Trpaslicon nebudou měnit. Návrhy na změnu pravidel pište až po skončení Trpasliconu.

Pravidla soutěže masek

! PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA AKCI !

Co je Trpaslicon: Trpaslicon je festival, který se soustřeďuje na britskou seriálovou, filmovou a knižní tvorbu, zejména na britský humor, sci-fi a fantasy. Stěžejním britcomem je Červený trpaslík, podle kterého je tato akce pojmenována. Šestnáctý ročník Trpasliconu bude na téma dílu Červeného trpaslíka „Nachystejte květináče“. Podrobnosti o programu.

Kdy se koná: 16. března 2018 od 19:00 hod. – 18. března 2018 do 12:00 hod. Prostory Trpasliconu budou pro návštěvníky otevřeny hodinu před začátkem programu, tedy v pátek od 18:00 hod. Budova se uzavírá hodinu po skončení oficiálního programu, tedy v sobou a v neděli, ve dvě hodiny ráno. V sobotu a v neděli se budova otevírá v osm hodin ráno.

Kde se koná: ZŠ Květnového vítězství, Květnového vítězství 1554/54, Praha 4 - Chodov (mapa).

Vstupné:

Při přihlášení a platbě do 28. 2. 2018 činí vstupné 300 Kč

Při přihlášení a platbě od 1. 3. do 13. 3. 2018 činí vstupné 350 Kč.

Elektronická přihláška zde, vstupné je nutné zaplatit na účet Trpasliconu nejpozději do 13. 3. 2018.

Pokud zbyde volná kapacita, vstupné na místě činí 350 Kč.

Elektronické přihlášení bez včasné platby neslouží jako rezervace vstupenky. Počet vstupenek na celý Trpaslicon 2018 je omezen na 450. Pro vstup pouze v pátek nebo pouze v neděli není třeba se přihlašovat ani platit předem, vstupné je 150 Kč na místě.

Slevy na vstupném:
100 Kč pro řádné (platící) členy Klubu Terryho Pratchetta a Fanclubu Doctor Who.
50 Kč za kostým inspirovaný některým z britských seriálů nebo Zeměplochou Terryho Pratchetta. Vhodnost a kvalitu kostýmu posuzují organizátoři na registraci. Nestačí mít „Háčko“ na čele a tvrdit, že jste Rimmer, a uplatnit za to slevu na akci.
Přednášející a hosté mají na Trpaslicon vstup zdarma.
Slevy se nesčítají, účastník má nárok uplatnit pouze vyšší slevu.

Vracení vstupného:
V případě, že až po zaplacení vstupného zjistíte, že se Trpasliconu 2018 nemůžete zúčastnit, dejte nám vědět. Do 10. března 2018 Vám vrátíme vstupné v plné výši. Pokud svou účast zrušíte mezi 11. a 14. březnem, vrátíme Vám polovinu vstupného, nebo za sebe můžete poslat náhradníka. V případě zrušení účasti 15. nebo 16. března 2018 již vstupné vracet nebudeme, ale můžete za sebe také poslat náhradníka. V obou případech nám do 16. března 2018 12:00 dejte vědět jeho jméno na e-mail vehali@discworld.cz. Náhradu vstupného si pak vyřešte s daným náhradníkem sami.

Program: Program Trpasliconu je rozdělen do čtyř souběžných programových linií a Herny.

  • Hlavní sál: Hlavní program Trpasliconu, tedy vše o seriálu Červený trpaslík, besedy s hosty, přednášky a jiný program, u kterého se předpokládá vysoká účast návštěvníků Trpasliconu.
  • Britcom plus: Červený trpaslík není jediným britským komediálním seriálem (britcomem), kterému se věnujeme.
  • Doctor Who: Tento britský sci-fi seriál vysílaný od roku 1963 si v naší zemi získal velkou oblibu a počet jeho fanoušků se stále rozrůstá.
  • Sci-fi a fantasy: Trpaslicon byl sice primárně pořádán kvůli britcomům, ale už od počátku bylo součástí jeho programu také sci-fi a fantasy tématika obecně. V této programové linii se můžete těšit zejména na Zeměplochu Terryho Pratchetta – britský humor (nejen) v knižní podobě.
  • Herna: V Herně se pořádá mnoho "trpaslíkovských" soutěží a různé workshopy.
  • Deskoherna: Zde si můžete půjčit hry z bohaté pokladnice Mindoku. Zkušení Hermani vám je vysvětlí. Také se zde můžete zúčastnit turnajů.
  • Promítací místnost: Maraton Červeného Trpaslíka? Žádný problém.

Doporučené vybavení:

Přezůvky. Akce se pořádá na základní škole, která vyžaduje přezouvání. Je proto nutné vzít si s sebou přezůvky, které nedělají černé šmouhy na linoleu a nemají ostré hrany či podpatky. Dalšími možnostmi je chodit naboso nebo si u vstupu pořídit igelitové návleky. Toto pravidlo platí pro všechny návštěvníky a přednášející bez výjimky. Porušení tohoto pravidla může pro přestupce znamenat vykázání z prostor akce!

Spacák. Pokud máte v úmyslu na Trpasliconu přespat, je vhodné si s sebou vzít spacák, popř. teplé oblečení na noc. Prostor na spaní bude v tělocvičně a březnové noci jsou ještě chladné. Spaní na Trpasliconu ve spacáku je zdarma.

Baterka. Pro ty, kteří chtějí spát v tělocvičně, nemají schopnost nočního vidění a jsou dostatečně slušní na to, aby nezakopávali o ostatní spáče.

Hygienické pomůcky. Opravdu nechcete trávit tři dny se skupinou lidí, kteří potřebují vysvětlit, k čemu potřebují toto vybavení.

Doklad totožnosti. Pokud platíte vstupné předem na účet, je nutné se na registraci prokázat dokladem totožnosti.

Peníze. Jídlo i pití bude v areálu školy k dispozici, takže stačí mít s sebou dostatek peněz. Pro fanoušky britského humoru zde také budou k dispozici na prodej předměty s motivy jejich oblíbených seriálů.

Mateřské centrum Trpasliconu

Přijít s vaším děckem (ať už si dalo své první kari či ne) můžete do salónku už čtvrtým rokem.

Co se tu dá dělat? Nic extra. Esa můžou zachránit pár vesmírů, svrhnout pár diktátorů, odmítnout hromady nevěst a nechat si seřídit světla. Pokud libo, můžou shromáždit všechna písmenka do polévky, roztřídit je a seřadil je hezky podle abecedy.

Astrosalón v sektoru Theta, čtyřiadvacátý rozměr. Ptejte se na Janču a Ivču.

Provozní doba: Sobota: 10–18, Neděle: 10–11:30

! PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA AKCI !