Britcom

PÁTEK

Večer s Noelem Fieldingem

Večer s Noelem Fieldingem

Noel Fielding je anglický herec, výtvarník, komik, hudebník, moderátor a spisovatel. Nejvíce se proslavil svou prací v komediálním souboru The Mighty Boosh po boku Juliana Barratta v roce 2000 a v poslední době jako spolumoderátor The Great British Bake Off od roku 2017.

(Barbucha)

Mighty Boosh

Mighty Boosh

Dnes již kultovní britský komediální seriál vychází ze série divadelních představení, oceněných prestižní cenou Perrier, a stejnojmenné rozhlasové show. Seriál, líčící osudy dvojice hrdinů Howarda Moona a Vince Noira, představuje ryze autorský koncept, za nímž stojí dvojice Julian Barratt a Noel Fielding. Ti se zhostili nejen hlavních rolí a scénáře jednotlivých epizod, ale i originální hudby, kostýmů a celkového výtvarného řešení. Jejich společné dílo zásadně převrací vnímání humoru a svou jedinečností odhaluje plochost a průměrnost masově oblíbených spotřebních seriálů. Barratt s Fieldingem narušují zažitý klid a uvádějí do něj zástup neuchopitelných postav a výstředních charakterů, bombardují diváka humorem od první signální, přes rafinované popkulturní odkazy až po čiré dada a bez diskuze transformují matnost a průměrnost v barvitou energii a záhadnou neónovou atmosféru…

(Barbucha)

Noel Fielding's Luxury Comedy

Noel Fielding's Luxury Comedy

Divák se ocitá v červeno-modré džungli, kde ve velmi alternativním bytě na stromě nad rejnočím akváriem žije Noel se svým sluhou Smoothem (Michael Fielding), uklízečem Andym Warholem (Tom Meeten) a kamarádkou Dolly (Dolly Wells). Podstata seriálu je však velmi epizodická a tak tu kromě výše zmiňovaných postav můžete narazit opravdu na cokoli a kohokoli, neboť fantazii se tu meze nekladou.

(Barbucha)

SOBOTA

Rowan Atkinson – Vše, co o něm (ne)víte

Rowan Atkinson – Vše, co o něm (ne)víte

Víte, v kterém pořadu se objevil poprvé? Kdy se oženil a měl první dítě? Kdy se dostal do našeho podvědomí? Přijďte si poslechnout přednášku o jednom z nejlepších komiků světa.

(Jessica)

Kreslení Pythoni

Kreslení Pythoni

Když se řekne Létající cirkus, vybaví se mnohým jistě kreslené úvodní titulky. Ale to není vše! Kreslené skeče jsou nedílnou součástí Létajícího cirkusu. Jak to ale s nimi bylo doopravdy? Vše o jejich vzniku a původu se dozvíte zde. (Vstup na vlastní nebezpečí, některé pouštěné skeče jsou doslova vražedné!)

(Ash)

Hugh Grant – Vše, co o něm (ne)víte

Hugh Grant – Vše, co o něm (ne)víte

Když se řekne Hugh Grant, co si vybavíte za filmy? A víte, jaký je jeho soukromý život a kolik měl žen? Pojďte si o tom poslechnout přednášku.

(Jessica)

Černá zmije

Co vše (ne)víte o Černé zmiji

Britský komediální seriál Černá zmije nám ukazuje čtyři období britské monarchie a jak je ovlivnil Edmund Černá zmije. Vtipné zajímavosti a postřehy o tomto seriálu, spojené s videoukázkami.

(Doktor)

Plebs

Plebs

Řím, rok 27 před Kristem. Písař Marcus, jeho spolubydlící Stylax a líný otrok Grumio, si chtějí maximálně užívat života, zatímco neustále řeší nedostatek peněz a snaží se vyšplhat po společenském žebříku.Přitom musí vždy vyjít s náročnou šéfovou, vychytralým domovníkem a vypořádat se s nástrahami života ve starověkém velkoměstě. A to vše za zvuků ska a reggae v britcomu plném anachronismů.

(Yenn)

Miranda

Miranda

Nezáleží na tom, o co se Miranda (Miranda Hartová) ve svém životě snaží – ať už je to rande, snaha zrušit své členství v posilovně, anebo se jednoduše vypořádat se se svou panovačnou matkou – většinou spadne na ústa, a to téměř doslova.

(Viky)

Hudební Pythoni

Hudební Pythoni

Aneb o tom, proč jsou Pythoni vlezlí. (Nejen) Erick Idle a jeho hudební počiny v Létajícím cirkusu a mimo něj, které vás budou pronásledovat už do konce života.

(Ash)

Zpupný krákal

Zpupný krákal

Komediální seriál Zpupný krákal vznikl v produkci BBC k čtyřstému výročí úmrtí Williama Shakespeara. Jako autor je pod ním podepsaný Ben Elton, který se mimo jiné podílel na scénářích dnes již kultovní Černé zmije. Ve svém aktuálním výletu do historie Elton sleduje skromné počátky Willa Shakespeara, pilného, leč svým okolím stále přehlíženého a na úspěch čekajícího psavce, kterého v seriálu ztvárnil David Mitchell.

(Viky)

Vicious

Vicious

„Režisér Červeného trpaslíka natočil sitcom o tom, jak Gandalf balí Simona z Misfits.“ Britský komediální seriál, jehož středobodem jsou dva stárnoucí gayové, kteří po osmačtyřiceti letech společného života tráví čas neustálým haštěřením. Vedle výborně napsaného scénáře (Gary Janetti - Family Guy) je hlavní devízou seriálu skvostné herecké obsazení, kde excelují především představitelé ústřední dvojice Ian McKellen a Derek Jacobi.

(Rausek)

NEDĚLE

Simon's Cat

Simon's Cat

Seriál „Simonova kočka“ vykresluje a zveličuje legrační vztah mezi mužem a jeho kočkou. Každodenní eskapády tohoto rozkošného domácího mazlíčka, který se neustále domáhá dalšího jídla, a jeho podrážděného, ale zbožňujícího majitele, ožívají v okouzlujícím a velice vtipném animovaném seriálu z dílny Simona Tofielda.

(Barbucha)

Peppa the Pig

Peppa the Pig

Prasátko Peppa je britský dětský animovaný televizní seriál, vysílaný od roku 2004. Vypráví o malém prasátku Peppě a její rodině a přátelích. Každý její kamarád představuje jiný druh savce a všichni jsou stejně staří jako ona. Peppa má také mladšího bratra Toma. Dozvíte se, proč by i dospělý měl sledovat s dětmi Peppu.

(SybokCZ)

Hale and Pace

Hale and Pace

Dva přední angličtí komici, Hale a Pace parodují ve svých krátkých situačních scénkách úplně vše, co parodovat jde. Od Hippies, přes Hip hop až po Rock. Velmi oceňovaný seriál nezklame nikoho, kdo má rád anglický humor.

(SybokCZ)