Britcom

PÁTEK

IT Crowd

V kancelářských výškových budovách britské společnosti Reynholm Industries pracuje spousta krásných a šťastných lidí, kteří slaví jeden úspěch za druhým – kromě trojice zaměstnanců ukrývajících se v suterénu v oddělení informačních technologií. Zatímco jejich kolegové pracují ve fantastickém prostředí, Jen, Roy a Moss se musí tísnit v temném a nevzhledném sklepě, neschopní zapadnout do normální společnosti.

(Britcom tým)

Misfits

Partička „zmetků“ začne vykonávat veřejně prospěšné práce za své dřívější prohřešky. Když je však hned první den zastihne záhadná bouře, jejich životy jsou navždy změněny. Všichni kromě Nathana zjistí, že mají zvláštní schopnosti.

(Britcom tým)

Jistě, pane ministře

Sitcom „Jistě, pane ministře“ vznikl v BBC před více než čtyřiceti lety, mnohé z toho, z čeho si dělá legraci, je však aktuální dodnes. Mnohé ty zákulisní pletichy, intriky a maléry jeho hrdinů nám budou připadat důvěrně známé a bude se nám zdát, že autoři museli čerpat inspiraci někde úplně jinde, než za kanálem La Manche.

(Britcom tým)

Jistě, pane ministře, premiére?

Přednáška o nadčasovém seriálu o moci úřednictva, neměnnosti základních prvků státu. Klasický a nádherný britský humor.

(Inkvizitor)

Jistě, pane premiére

Jim Hacker už sedí v premiérském křesle celé tři dny – a zatím si vede skvěle. Tedy alespoň on sám o tom nemá nejmenších pochyb. Pravda trochu mu vadí, že se asi napříště bude muset obejít bez obědů, neboť v Downing Street se nevaří. Ale tato drobná nepříjemnost je bohatě vyvážena radostným očekáváním nadšených reakcí veřejnosti, jichž se mu nepochybně dostane, až ji seznámí se svým geniálně prostým „Velkým plánem“, jímž jediným politickým tahem vyřeší problém obrany, školství i nezaměstnanosti…

(Britcom tým)

SOBOTA

Ovečka Shaun

Ovečka Shaun je britský dětský animovaný televizní seriál studia Aardman a HiT Entertainment, který byl poprvé uveden ve Velké Británii na dětské stanici CBBC v srpnu 2006. První řada zaznamenala světový úspěch a tvůrci pokračují v natáčení dalších řad. Režisérem a autorem seriálu je Nick Park.

(Barbucha)

Návrat seriálu Haló, haló!

Bodré podoledne! Teď mě dobře poslouchejte, nebudu to víckrát opakovat! Přichází jedinečná příležitost připomenout si skvělý seriál Haló, haló!, který ve své době patřil k nejúspěšnějším pořadům BBC.

(Tezi)

Monty Python – nejlepší scénky

Důležitou součástí humoru Monty Python je vzdělaný divák, který zná a ví, ve spojení s elementárními prvky, které rozesmějí každého protože mluví univerzálním jazykem legrace. Přijďte se podívat na ty nejzábavnější momenty této legendární komediální skupiny.

(Inkvizitor)

Poznej britské herce a herečky v kostýmu

Někdy herci stráví v maskérně tolik času, že je poté ani vlastní rodina nepozná. Poznáte je vy? Odhalte 20 herců a hereček pod makeupem a parukami.

(Allie)

Discworld audioknihy edice Penguin (EN)

Penguin Random House a Terry Pratchett Estate vydali v letech 2021–2023 kompletní sérii románů Zeměplochy v podobě audioknih v anglickém originále. Představíme si herce, kteří se ujali rolí vypravěčů, poslechneme si ukázky jejich práce, a pustíme si dokument o nahrávání této série.

(elirwen)

Mongrels

Bylo nebylo, na zadním dvorku jednoho britského domku žije banda zvířátek a zažívají různá dobrodružství. Ideální pohádka pro děti? Akorát že vůbec. Tento seriál s humorem hluboko za hranou si zaslouží mnohem víc pozornosti! – Nevhodné pro děti.

(LadyAlex)

Cunk on Britain

V tomto parodickém dokumentu vás investigativní reportérka Philomena Cunk provede historií Británie, od velkého třesku až po Brexit. Při tom klade expertům důležité otázky jako: „Bylo Britské impérium zlé tak jako ve Hvězdných válkách?“, „Proč po sobě za války stříleli mušle?“ či „Za jak dlouho se opice změní v člověka?“.

(Yenn)

Komediální cesty v čase

I v britské tvorbě jsou komedie o cestování v čase. Zloději času (1981) – hlavní hrdina se nedobrovolně přidává k loupežné výpravě napříč časem. A Vše, co jste chtěli vědět o cestování v čase (2009) – co vše se může stát, když se ve vaší oblíbené hospůdce objeví časová trhlina? A když zbyde čas, podíváme se i na film Yesterday (2019), který nám neukazuje příčinu, ale jen důsledky jedné změny času.

(Doktor)

Good Omens: Co bude dál?

Co se stalo ve druhé řadě, jak to souvisí s tou první a co nás čeká ve třetí? Rekapitulace, postřehy, teorie. Diskuze jako vždy vítána!

(Janto)

Good Omens

Blíží se konec světa. Armády Dobra a Zla se shromáždily, vynořila se Atlantida, všude to vře, čtyři jezdci apokalypsy jsou připraveni vyjet. Vše se zdá být předurčeno ke svému konci. Anděl Azirafal a démon Crowley žijí na Zemi mezi smrtelníky již od Počátku a za tu dobu si na svůj životní styl zvykli, tedy zpráva o blížícím se Konci je příliš nepotěší. Kdyby jen nezašantročili nově zrozeného Antikrista, pak by možná ještě byl čas zvrátit Osud…

(Britcom tým)

Cestování v čase – FAQ

Promítání filmu „Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase“. Když si ve sci-fi komedii z produkce HBO tři obyčejní muži dají večer v hospodě pár piv, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoliv výjimečného. Přesto však dojde k události, jež uvede do pohybu sérii výletů zpět i kupředu v čase…

(Britcom tým)

Blackadder Back and Forth

Lord Edmund Blackadder (Rowan Atkinson) a Baldrick (Tony Robinson) testují svůj stroj času. Vydávají se do minulosti pro pár suvenýrů a nakonec se jim podaří změnit minulost. Ocitnou se tak např. v Sherwoodském lese, kde se setkají s Robinem Hoodem nebo u Bitvy u Waterloo.

(Britcom tým)

Malá Velká Británie

Ptáte se, jací jsou dnešní Britové? Co dělají? A proč? Tak to si nemůžete nechat ujít britský komediální seriál Malá Velká Británie. Původně to byla rozhlasová show, která se na BBC Radio 4 vysílala v roce 2001. Dva roky nato ji autorská a moderátorská dvojice Matt Lucas a David Walliams proměnili v neméně úspěšný osmidílný televizní seriál, po němž následovaly dvě další řady po šesti epizodách.

(Britcom tým)

Mladí v partě

Kultovní anarchisticko-punková hippie groteska pojednává o každodenním životě čtyř „studentů“ v Londýně počátkem 80. let. Zbabělý revolucionář Rick, urvaný punker Vyvyan, bolestínský hippie Neil a uhlazený Mike si pronajali barák na kraji Londýna a intenzivně ho vybydlují. Krutě zacházejí se svým domácím – a on krutě zachází s nimi.

(Britcom tým)

NEDĚLE

Simon's Cat

Seriál „Simonova kočka“ vykresluje a zveličuje legrační vztah mezi mužem a jeho kočkou. Každodenní eskapády tohoto rozkošného domácího mazlíčka, který se neustále domáhá dalšího jídla, a jeho podrážděného, ale zbožňujícího majitele, ožívají v okouzlujícím a velice vtipném animovaném seriálu z dílny Simona Tofielda.

(Barbucha)

Black Books

Každý z nás by vyměnil alespoň na chvíli bezstarostný život majitele tohoto malého knihkupectví, aby si odpočinul od starostí života. Má to, ale několik háčků. Fran a Manyho.

(Inkvizitor)

Hale and Pace

Dva přední angličtí komici, Hale a Pace parodují ve svých krátkých situačních scénkách úplně vše, co parodovat jde. Od Hippies, přes Hip hop až po Rock. Velmi oceňovaný seriál nezklame nikoho, kdo má rád anglický humor.

(Sybok)