Důležité

! PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA AKCI !

Co je Trpaslicon

Trpaslicon je festival, který je zaměřen na britskou seriálovou, filmovou a knižní tvorbu, zejména na britský humor, sci-fi a fantasy. Stěžejním britcomem je Červený trpaslík, podle kterého je tato akce pojmenována. Dvacátý první ročník Trpasliconu bude na téma dílu Červeného trpaslíka „Ozvěny budoucnosti“. Podrobnosti o programu.

Kdy se koná

8. března 2024 od 19:00 hod. – 10. března 2024 do 12:00 hod. Prostory Trpasliconu budou pro návštěvníky otevřeny hodinu před začátkem programu, tedy v pátek od 18:00 hod. Budova se uzavírá hodinu po skončení oficiálního programu, tedy v sobotu a v neděli ve dvě hodiny ráno. V sobotu a v neděli se budova otevírá v osm hodin ráno.

Kde se koná

ZŠ Květnového vítězství, Květnového vítězství 1554/54, Praha 4 - Chodov (mapa).

Registrace a vstupné

Vstupné na Trpaslicon činí 500 Kč. Podrobnosti a informace o možných slevách naleznete v přihlášce. Přednášející mají na celou akci vstup zdarma, chcete-li nám nabídnout program, využijte prosím přihlášku programu.

Trpaslicon jako dárek

Nově nabízíme dárkové poukazy na vstup na Trpaslicon. Hodnota poukazu je 450 Kč. Poukazy objednávejte na e-mailu info@trpaslicon.cz.

Program

Program Trpasliconu je rozdělen do čtyř souběžných programových linií, herny a dvou zašíváren.

Hlavní sál: Hlavní program Trpasliconu, tedy vše o seriálu Červený trpaslík, besedy s hosty, přednášky a jiný program, u kterého se předpokládá vysoká účast návštěvníků Trpasliconu.

Britcom plus: Červený trpaslík není jediným britským komediálním seriálem (britcomem), kterému se věnujeme.

Doctor Who: Tento britský sci-fi seriál vysílaný od roku 1963 si v naší zemi získal velkou oblibu a počet jeho fanoušků se stále rozrůstá.

Sci-fi a fantasy: Trpaslicon byl sice primárně pořádán kvůli britcomům, ale už od počátku byla součástí jeho programu také sci-fi a fantasy tématika obecně. V této programové linii se můžete těšit zejména na Zeměplochu Terryho Pratchetta – britský humor (nejen) v knižní podobě.

Herna: V Herně se pořádá mnoho „trpaslíkovských“ soutěží a různé workshopy.

Deskoherna: Zde si můžete zahrát desítky moderních deskových her. Chcete si vyzkoušet hru, kterou ještě neznáte? Nenechte se tím odradit – naši hermani vám ji rádi vysvětlí. A pokud zrovna nemáte s kým hrát, zkuste oslovit ostatní účastníky Trpasliconu, jistě nějaké spoluhráče najdete.

Promítací místnost: Maraton Červeného Trpaslíka? Žádný problém.

Doporučené vybavení

Přezůvky. Akce se pořádá na základní škole, která vyžaduje přezouvání. Je proto nutné vzít si s sebou přezůvky, které nedělají černé šmouhy na linoleu a nemají ostré hrany či podpatky. Dalšími možnostmi je chodit naboso nebo si u vstupu pořídit igelitové návleky. Toto pravidlo platí pro všechny návštěvníky a přednášející bez výjimky. Porušení tohoto pravidla může pro přestupce znamenat vykázání z prostor akce!

Spacák. Pokud máte v úmyslu na Trpasliconu přespat, je vhodné si s sebou vzít spacák, popř. teplé oblečení na noc. Prostor na spaní bude v tělocvičně a březnové noci jsou ještě chladné. Spaní na Trpasliconu ve spacáku je zdarma.

Baterka. Pro ty, kteří chtějí spát v tělocvičně, nemají schopnost nočního vidění a jsou dostatečně slušní na to, aby nezakopávali o ostatní spáče.

Hygienické pomůcky. Opravdu nechcete trávit tři dny se skupinou lidí, kteří potřebují vysvětlit, k čemu potřebují toto vybavení.

Doklad totožnosti. Pokud platíte vstupné předem na účet, je nutné se na registraci prokázat dokladem totožnosti.

Peníze. Jídlo i pití bude v areálu školy k dispozici, takže stačí mít s sebou dostatek peněz. Akceptujeme též platby kartou. Pro fanoušky britského humoru zde také budou k dispozici na prodej předměty s motivy jejich oblíbených seriálů.

Pořadatel na Trpasliconu pořizuje fotografie a zvukově-obrazové záznamy, které mohou být zveřejněny za účelem informování veřejnosti o činnosti pořadatele po dobu odpovídající tomuto účelu. Námitky proti zveřejnění fotografií/videí, na kterých jste zachyceni, můžete kdykoliv uplatnit u pořadatele. Případnou stížnost ve věci ochrany osobních údajů můžete podat u dozorového úřadu.

! PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA AKCI !