Britcom

To nejlepší z Monty Python

To nejlepší z Monty Python

Monty Python není jen létající cirkus. Monty Python jsou všestranná tvůrčí skupina. Skeče, písně, oratoria, filmy a ještě mnohem víc. Co by vám od nich rozhodně nemělo uniknout?

(Ash)

That Mitchell and Webb Look

That Mitchell and Webb Look

Britská série skečů s Davidem Mitchellem and Robert Webbem v klasickém střihu alá Monty Python, A Bit of Fry and Laurie nebo Velkovlak. (BBC 2006–2010)

(Viky)

Hyperdrive

Hyperdrive

Britský sci-fi seriál nové doby, který si bere na paškál hlavně Británii jako takovou… v éře meziplanetárních vztahů. Posádka lodi, kterou tvoří charizmatický komandér Chris Hendersson, přísný první důstojník York, dále diplomatická – leč mírně panikařící Teal, věčně veselý navigátor Vine, mírně „zpustlý“ technický důstojník Jeffers a „vylepšený člověk“ Sandstrom tak potkává rostodivné světy s osobitými zvyklostmi, či případně bojuje s nepřátelskými flotilami ale hlavně… reprezentuje britská zájmy v měnící se galaxii.

(Viky)

Dobrá znamení: Kniha vs seriál

Dobrá znamení: Kniha vs seriál

„Děti, zahrávat si s Armagedonem může být nebezpečné! Nezkoušejte to ve vlastním bytě!“ Před 18 lety vzešla z per dvou geniálních autorů, Neila Gaimana a Terryho Pratchetta, jedna z nejvtipnějších verzí apokalypsy, jakou si lze představit. Dostálo její seriálové zpracování vysokým nárokům fanoušků předlohy?

(Rausek)

John Bird a John Fortune

John Bird a John Fortune

Brilantní politická satira v podání komiků Johna Birda a Johna Fortuna, zabývající se mnohými tématy, od britské politiky přes válku v Iráku až po sociální média a finanční krizi. Pojďme si připomenout události minulé i současné z ryze britského pohledu na věc.

(Yenn)

UK Stand-up

UK Stand-up

Že se Britové rádi smějí, to víme všichni. Víte ale, že jejich stand-up komici patří ke světové špičce? Pár si jich spolu představíme a určitě budete na konci přednášky odcházet s pěkně protaženou bránicí.

(LadyAlex)

Zpupný krákal

Zpupný krákal

Komediální seriál Zpupný krákal vznikl v produkci BBC k čtyřstému výročí úmrtí Williama Shakespeara. Jako autor je pod ním podepsaný Ben Elton, který se mimo jiné podílel na scénářích dnes již kultovní Černé zmije. Ve svém aktuálním výletu do historie Elton sleduje skromné počátky Willa Shakespeara, pilného, leč svým okolím stále přehlíženého a na úspěch čekajícího psavce, kterého v seriálu ztvárnil David Mitchell.

(Viky)

Good Omens Fanfiction

Good Omens Fanfiction

Název je docela jasný – přijďte pokud se chcete dozvědět co se na Archive of Our Own píše na Dobrá znamení dostat tipy na zajímavé povídky.

(Aludneva a Poisoncos)

Jistě, pane ministře právě teď

Jistě, pane ministře právě teď

Krátké zamyšlení nad neměnností politiky a státní správy.

(Bert)

Noční strana Simona R. Greena

Noční strana Simona R. Greena

Humoristická fantasy serie od britského autora Simona R. Greena. Přijďte se projít po Noční straně a poznejte některé její opravdu zajímavé obyvatele.

(Doktor)

Britcom naslepo

Britcom naslepo

Nevíte kam koukat dřív? Máte rádi překvapení? Věříte, že vás linie Britcom dokáže příjemně překvapit? Když přijmete naši hru a zkusíte „Britcom naslepo“, nebudete do poslední chvíle vědět, jaký program jsme pro vás připravili. Zato budete mít jistotu, že vás pobaví Britský humor ve své čisté formě. Jdete do toho?

(Ash, Barbucha, Viky)

Miranda

Miranda

Nezáleží na tom, o co se Miranda (Miranda Hartová) ve svém životě snaží – ať už je to rande, snaha zrušit své členství v posilovně, anebo se jednoduše vypořádat se se svou panovačnou matkou – většinou spadne na ústa, a to téměř doslova.

(Viky)

Simon's Cat

Simon's Cat

Seriál „Simonova kočka“ vykresluje a zveličuje legrační vztah mezi mužem a jeho kočkou. Každodenní eskapády tohoto rozkošného domácího mazlíčka, který se neustále domáhá dalšího jídla, a jeho podrážděného, ale zbožňujícího majitele, ožívají v okouzlujícím a velice vtipném animovaném seriálu z dílny Simona Tofielda.

(Barbucha)

Peppa Pig

Peppa Pig

Vaše kamarádka Peppa je malé roztomilé prasátko v červené sukni. Ráda se baví s přáteli, je zvědavá, má ráda čokoládové zákusky a narozeninové oslavy i výlety, na kterých se něco dobrého jí. Nejvíc ale miluje, když je pořádné bláto. Protože, co může být na světě lepší zábava, než je skákání v blátivých kalužích? :)

(Sybok)

Hale and Pace

Hale and Pace

Dva přední angličtí komici, Hale a Pace parodují ve svých krátkých situačních scénkách úplně vše, co parodovat jde. Od Hippies, přes Hip hop až po Rock. Velmi oceňovaný seriál nezklame nikoho, kdo má rád anglický humor.

(Sybok)