Doctor Who

PÁTEK

Jak si hrát na Doktora?

Když tak jednou uprostřed dne a noci natrefíte TTRPG s tématem Doctor Who, musíte se o tom samozřejmě podělit. A možná, že si letos úplně nezahrajeme, ale podíváme se, jaké máme v tomto ohledu možnosti.

(Kalamity Iharo)

Jak si hrát na Doktora?

Doctor Who miniepizody

Některé jsou vtipné, některé jsou smutné, některé jsou… prostě jenom zvláštní. Takové jsou miniepizody ve světě Doctor Who.

(Doctor Who tým)

Doctor Who miniepizody

Morálka v Torchwood: Children of Earth

Minisérie bohatá na morální dilemata a učiněná rozhodnutí, které si můžeme rozebrat, pohovořit si o nich, polemizovat, co je „správné“ a co „špatné“ a pořádně se nad nimi zamyslet. Přijďte si o ní popovídat či jen poslouchat názory ostatních v této diskusní přednášce.

(Tar-ara Istandil)

Ohlédnutí za 60. výročím I

Výročí je třeba slavit, a není tomu jinak ani u výročí seriálových. Není proto překvapivé, že si na oslavu šedesátin tvůrci Doctor Who připravili ne jeden, ne dva, ale celé tři výroční speciály následované ještě třešničkou v podobě speciálu vánočního. Ohlédněme se proto za tím, co nám tyto speciály přinesly. (První část)

(Doctor Who tým)

Ohlédnutí za 60. výročím I

SOBOTA

Nejen Doktorem živ je herec

Classic Doctor Who Známe je jako rázné a pomalu vševědoucí Doktory. Ale kde dále jsme tyto herce mohli vidět? A sešlo se jich i někde více najednou? V přednášce budu mluvit o Doktorech z classic éry.

(Doktor)

Doctor Who TTRPG – hraní v přímém přenosu

Jak může vypadat takový „dračák a lá Doktor Who“? Bude to „Al dente“ nebo spíš „Al-e né“? Přijďte se podívat na živou ukázku hraní v RPG systému Adventures In Time And Space.

(Iharo, Trym, Kosma)

Doctor Who TTRPG – hraní v přímém přenosu

Třpytkové lahvičky

Přijďte si vyrobit lahvičku plnou třpytek! Může to být krev či jed, sliz nebo med, tekutá TARDIS, tekutá knihovna - co jen chcete! Sledování padajících třpytek má uklidňující účinek. (Například v případě čekání v základně v obležení.)

(Lifaen & Trina)

Třpytkové lahvičky

Doctor Who a teror žánru

Když vám někdo představuje seriál Doctor Who, může často začít slovy jako „kultovní britské sci-fi …“ Ale jak moc je tohle označení pravdivé? Na této přednášce prozkoumáme složitý vztah mezi Doctor Who a žánry fikce!

(Dani El)

Doctor Who a teror žánru

Poznej epizodu: DW pantomima

Uhodnete název epizody z pouhé řeči těla? Vhodné i pro neznalce DW, jde v podstatě o hádání slovních spojení. Multi-fandomové odměny za výhru (a možná i za účast) jsou připraveny, nicméně hlavním cílem je pobavit se. :-)

(Janto)

Timeless Child?

S několikaletým odstupem se podíváme na Chibnallovu master koncepci Timeless Child a její existenci v rámci whoniversa. Je to pořád taková blbost?

(Gordon W.)

TARDIS v proměnách času

Za 60 let se exteriér i interiér TARDIS mnohokrát proměnil. Navíc Doctorova TARDIS není jediná, kterou jsme za ty roky mohli vidět. V Masterových proměnách měla slušnou konkurenci. Pojďme si připomenout, v jakých podobách se nám v průběhu šedesáti let TARDIS předvedla.

(Bílá Vrána)

FantastiCast: Co nás letos čeká?

Přijďte se podívat na náš již tradiční diskuzní pořad, kde Préza a Dani El proberu, co nás čeká a nemine v roce 2024 v rámci Doctor Who. Kam se letos s Doktorem podíváme? Co je sakra bi-generace? A kdy přesně můžeme v seriálu očekávat Frobishera?

(FantastiCast)

FantastiCast: Co nás letos čeká?

Ohlédnutí za 60. výročím II

Výročí je třeba slavit, a není tomu jinak ani u výročí seriálových. Není proto překvapivé, že si na oslavu šedesátin tvůrci Doctor Who připravili ne jeden, ne dva, ale celé tři výroční speciály následované ještě třešničkou v podobě speciálu vánočního. Ohlédněme se proto za tím, co nám tyto speciály přinesly. (Druhá část)

(Doctor Who tým)

Ohlédnutí za 60. výročím II

NEDĚLE

The Best of John Barrowman

Hledáte-li způsob, jak na chvilku vypnout a dobře se pobavit, tak jste tu správně. Frivolní (myšleno v dobrém!) představitel kapitána Jacka Harknesse je totiž tutovka. :-)

(Janto)

Jak se nám to (ne)povedlo

Další Trpaslicon je za námi a s ním se vrací klasická retrospektivní rubrika Doctor Who linie. Připomeneme si highlighty letošního ročníku, podíváme se na historii i budoucnost seriálu a probereme prostě všechno, co budeme mít na srdci. Prostě jako vždycky :-)

(Doctor Who tým)

Jak se nám to (ne)povedlo