Hlavní sál

PÁTEK

ČT: S01E02 Ozvěny budoucnosti

Rychlost Červeného trpaslíka, kterou se řítí vesmírem, narůstá úměrně se čtvercem času. Není tedy divu, že se mu v jistém okamžiku podaří překonat světelnou bariéru. A díky tomu mají Lister a Rimmer šanci zahlédnout momentky svých budoucích osudů a zjistit např., že Lister bude mít dvojčata. Ovšem kde je vezme, když nikde v dohledu není žádná žena…?

(Org tým)

ČT: S01E02 Ozvěny budoucnosti

Jak se stát bohem?

Chcete žít věčně a vládnout nad světem? Stačí sníst ambrosii a vypít nektar, nebo se musíte taky upálit zaživa? Je nutné, aby vaše matka měla sex s bohem, nebo stačí sbalit nějakou bohyni? Jenže co když vám zapomene dát i věčné mládí, takže zůstanete uvěznění v neustále stárnoucím těle, dokud neseschnete tak moc, že se z vás stane cikáda? A nešlo by na ten Olymp prostě doletět? V už tradiční besedě s autory Podcast Ante Portas, nejpopulárnějšího podcastu o antické civilizaci ve středovýchodní Evropě, se podíváme na představy starověkých Řeků a Římanů o možnostech získání nesmrtelnosti.

(Kamil Gregor & Petr Gongala)

Jak se stát bohem?

LISA, LiteBIRD a ty další – Nejdůležitější kosmické mise budoucnosti

Sotva do kosmu odstartoval Webbů dalekohled a už se chystají další mimořádně zajímavé mise. Ta patrně vůbec nejzajímavější byla nedávno přijata Evropskou kosmickou agenturou. Jedná se o projekt LISA, jehož cílem je měřit gravitační vlny ze srážek superhmotných černých děr. Na své si ovšem přijdou i příznivci jiných oborů. Japonská sonda LiteBIRD naváže na evropskou a americkou tradici a bude důkladně studovat reliktní záření z počáteční fáze vesmíru. Může nám tak přinést mnohé zajímavé kosmologické poznatky. Observatoř PLATO by zase měla výrazně navýšit statistiku známých exoplanet. Jak si však ukážeme v této přednášce, čeká nás toho v příštích letech mnohem více.

(Vítězslav Škorpík)

SOBOTA

Mistrovství světa v zírání

Jediné mrknutí a je po všem! Přijďte poměřit své síly v tomto Sportu s velkým „S“ s největšími borci světa! Nejen pro fanoušky seriálu Velkovlak.

(Kohy, Viky, Obscuro)

Mistrovství světa v zírání

Fanouškův průvodce DVD (a) bonusy

Započneme krátkým shrnutím fyzických vydání Červeného Trpaslíka. A prokličkujeme mezi extra DVD, během čehož projdeme bonusové záběry. Proč o nich však pouze mluvit, pojďme si je rovnou pustit.

(Zamppera & SoCha)

Červený trpaslík hra

Přijďte se stát členy posádky Červeného trpaslíka v online hře, která je vesmírnou cestou plnou britského humoru a dobrodružství! Odhalíme Vám vývojové výzvy, se kterými se hra vyrovnávala víc než Lister s nedostatkem kari. Dále se dozvíte o tajemství herního příběhu, jak se hra hraje, a proč je její příběh jako návrat do nejlepšího podniku na planetě Titan, plného překvapení a absurdních situací.

(FiftyFive & Meta)

Červený trpaslík hra

APOLLO 11: Malý krok pro člověka, veliký skok pro lidstvo…

V červenci si budeme připomínat 55 let od přistání prvních lidí na Měsíci, takže by vaši účastníci měli podrobnější informace o něco dříve.

(Milan Halousek)

Hudba na Trpaslíkovi

Ministerstvo zdravotnictví varuje: Tato hudba vás může podráždit, zbavit zdravého rozumu a vyvolat poruchy nervového systému a střev.

(Zamppera)

Hudba na Trpaslíkovi

UFOuněte se, prosím – talkshow

Talk show svižnější než rychlost světla! Hosté, co ještě nepřišli, vypráví o událostech, které se zatím nestaly. Moderátorka draky sice nemá IQ 6000, ale zato čerstvý sestřih a nablýskané holinky. Přijďte si dáchnout před hlavní večerní zevlovačkou, ať na vás nepadne splín!

(draky a její hosté)

UFOuněte se, prosím – talkshow

Festivaly v zemi zvané Albion

Co se stane když se dá dohromady Organizátor Trpasliconu, správce FB skupiny a další fanoušci Červeného Trpaslíka a vydají se opakovaně do země zvané Albion? Přijdte se podívat na diáky z naftových plošin a poslechnout naše poutavé příběhy o kostkách.

(Barbucha, Pavel Čermák, Zamppera)

VIP večer s maskami a dabéry

To je ta…! Jak se jmenuje? Ta herečka z dvacátého prvního století! … Máří Magdaléna! Přijďte se podívat kdo se skrývá za známými hlasy oblíbených postav a zůčastnit se tradiční soutěže masek.

(Org tým)

VIP večer s maskami a dabéry

VIP večer s dabéry speciál

Co se nevešlo do VIP večera.

(Org tým)

VIP večer s dabéry speciál

Červený trpaslík: Země zaslíbená

Flákač Lister, hologram Rimmer, robot Kryton a kocour Kocour v novém speciálu zažívají něco skutečně speciálního. Narazí na tři duchovní kočičího náboženství, kteří naléhavě potřebují pomoc. Pronásleduje je nemilosrdný Rodon, nesmlouvavý vůdce koček, jenž přísahal zničit každého, kdo ho nezbožňuje. Lister se ze dne na den stává bohem. Rimmer získává nečekaný upgrade a najednou je z něho poslední akční hrdina. Kocour ke své veliké nelibosti nemůže slíznout smetanu. A Kryton je zase na nervy. Jak tohle nové bláznivě veselé dobrodružství party z Červeného trpaslíka asi dopadne?

(Org tým)

NEDĚLE

Snílci, proroci a tvůrci budoucnosti

Čím se liší spisovatelé, kteří o budoucnosti jen snili od těch, kteří ji spoluvytvářeli? Jaké předpovědi se naplnily a které (a proč) se ani nesplní?

(Orfanik)

Ptejte se orgů

Dá si někdo toust? Aneb zeptejte se svých orgů na to, co vás zajímá ze zákulisí Trpasliconu.

(Org tým)

Ptejte se orgů

Neuvěřitelné příběhy přežití v horách

Ruský horolezec Sergej Nilov přežil při svém loňském sestupu z Gašerbrumu IV pět dní bez jediné kapky vody. Slyšeli jste o tom, že člověk může přežít bez vody maximálně tři dny? No a přesto se to opravdu stalo. Francouzský Horolezec Jean-Christophe Lafaille viděl na vlastní oči zemřít svého kamaráda, který spadl i s většinou jejich vybavení. Byl sám vysoko ve stěně osmitisícové Annapurny a s sebou měl kromě oblečení jen jediné lano. Když už se zdálo, že díky odvážným slaněním dokázal uniknout, zasáhl ho padající kámen a zlomil mu ruku. Přesto přežil. Tyto a ještě další neuvěřitelné horolezecké příběhy si představíme v této přednášce.

(Vítězslav Škorpík)

Slavnostní zakončení

RIMMER: Právě jsem přemýšlel v Britcomu. A rozhodl jsem se…
RIMMER: Zmlkni! Jak jsem říkal předtím, než jsem byl tak hrubě přerušen, rozhodl jsem se, že když ty půjdeš domů, chci zůstat tady na Trpasliconu a zapnutý.
LISTER: Cože? Úplně sám, po zbytek roku?
RIMMER: Co jako?

(Org tým)

Slavnostní zakončení