Hlavní sál

Red Dwarf Kahoot Kvíz

Red Dwarf Kahoot Kvíz

Máte rádi soutěže? Máte? Tak v tom případě byste si neměli nechat ujít náš kvíz na jaké jiné téma než Červený Trpaslík!

(Kucze)

Věda a technika v antice

Věda a technika v antice

Znali staří Řekové a Římané parní stroje, plamenomety, uhelné doly nebo železnice? Ano, a ještě mnohem více! Proč tedy ve Středomoří nedošlo k průmyslové revoluci? I o tom si přijdou jako už tradičně popovídat autoři populárního pořadu Podcast Ante Portas.

(Kamil Gregor, Petr Gognala)

Poznej seriálovou znělku

Poznej seriálovou znělku

Myslíte si, že znáte mnoho televizních seriálů a že je znáte dobře? Ale co jejich úvodní znělky? Poznáte poslechem, k jakému seriálu ta či ona patří? Napněte uši a otestujte své znalosti a paměť v soutěži znělek seriálů starých i nových, milovaných i proklínaných.

(DORFL the Sane)

Mistrovství ČR v zírání

Mistrovství ČR v zírání

Jediné mrknutí a je po všem! Přijďte poměřit své síly v tomto Sportu s velkým „S“ s největšími borci světa! Nejen pro fanoušky seriálu Velkovlak.

(Viky, Kohy, Obscuro)

Zrození: radost, smrt a kejkle s genderem

Zrození: radost, smrt a kejkle s genderem

Pro živé organismy je předávání genů základem, lepším (či spíše silnějším) než život. U lidí to tak být nemusí. Přesto pro mnohé zůstává možnost přivést na svět dítě něčím důležitějším než vlastní bytí. Kulturní historie rodičů a potomka, všeliké extrémy… a co na to fantastika?

(Františka Vrbenská)

UFOlněte se, prosím - talkshow

UFOlněte se, prosím – talkshow

Talkshow se zajímavými hosty. Koho si naše topmoderátorka vybrala na vyzpovídání, si ještě chvíli necháme pro sebe, ale o zajímavosti z fandomového života a humor nebude nouze.

(draky)

Houstone, máme problém!

Houstone, máme problém!

Měla to být triumfální cesta Jima Lovella a jeho posádky k Měsíci. Výbuch kyslíkové nádrže však změnil let třetí americké měsíční expedice v boj o život. Začíná nejdramatičtější záchranná operace v dějinách NASA. Tisíce lidí na Zemi bojuji o návrat posádky, miliony dalších sledují kosmický let v televizi. Dochází elektrická energie, kyslík, hromadí se problémy. Blížící se 50. výročí dramatického příběhu Apolla 13 (11.–17. 4. 1970) představí Milan Halousek z České astronomické společnosti.

(Milan Halousek)

The Red Dwarf comedy Ramble

The Red Dwarf comedy Ramble

Only one picture, speaks the truth.

(Scott Lee Hansen)

Zprávy kanálu 27 aneb novinky z Červeného trpaslíka

Zprávy kanálu 27 aneb novinky z Červeného trpaslíka

Dobrý večer, sledujete zprávy v pátek 27. geldolfa… Seriál Červený trpaslík vstupuje do nové dekády ve velkém stylu s celovečerním speciálem. Pokud chcete vědět, co pro nás budoucnost chystá, a nebojíte se trochy toho hnidopišství, jste srdečně vítáni.

(Pan Filuta)