Sci-fi a fantasy

Hudba na Zeměploše

Hudba na Zeměploše

Jak se na Zeměploše opěvuje její největší město? Co zpívají trpaslíci nebo upíři? Existuje zeměplošská vážná hudba? Vše si na místě můžete rovnou vyzkoušet za doprovodu kytary.

(VeHaLi)

(Ne)přicházíme v míru

(Ne)přicházíme v míru

Mimozemšťané přicházejí a prohlašují, život bude už jen lepší. Zapomínají ovšem dodat, že jejich život. Jak to vypadá, když mimozemšťané jako zbraně používají klam a přetvářku.

(Doktor)

Seriály HBO které neminout

Seriály HBO které neminout

Zajímá vás, jaké seriály z produkce HBO určitě neminout? Seriály HBO nejsou jen Hra o trůny nebo Příběh služebnice, nabízí spoustu zajímavých fantastických seriálu z vlastní produkce a na tu nejnovější a nejzajímavější se podíváme.

(LucyLeveller)

Kostečky

Kostečky

Máte herní kostky? A mohla bych je vidět? Aneb vše, co jste kdy (ne)chtěli vědět o kostkách. Zajímavosti ze světa kostek, výrobci, série, kickstartery, praktické ukázky a mnoho dalšího.

(Voronde)

Fortescue – Kouzelné formule v praxi

Fortescue – Kouzelné formule v praxi

Už šestým rokem pořádáme skoro larpové tábory s fantasy tématikou – a Harry Potter je náš favorit. Lidé se nás pořád ptají – „Jak na táboře kouzlíte? Třeba Levicorpus? To přece nejde!“ Na což odpovídáme: „Ale jde, hele – levicorpus!“ Dnes se s vámi exkluzivně podělíme o tajemství použití kouzelných formulí v mudlovském světě. A možná jich na vás i pár použijeme! P.S.: Možná přijde i kouzelník.

(Štěpán Dvořák)

Řeky Londýna

Řeky Londýna

Úspěšná knižní série o mladém policistovi Peterovi Grantovi, který se stane učedníkem posledního čaroděje ve Velké Británii. Už to samo o sobě zní šíleně, ale jak moc je to šílené a jak k tomu celému přistupuje sám Peter, si řekneme na přednášce.

(Daphne)

To nejlepší z Kuchařky Stařenky Oggové

To nejlepší z Kuchařky Stařenky Oggové

Přijďte si nechat podráždit chuťové pohárky tím nejlepším, co nám tento klenot zeměplošské gastroliteratury přináší. Kam se hrabe Magdalena Dobromila na Gytu Oggovou! Jakazačistánské karí! Ook! Čokoládová slast! jako od maminky… teda od Stařenky!

(VeHaLi a Rausek)

20x20x20 UI

20x20x20 UI

U Michala je vlastně úplně jedno, co napíše do anotace, stejně se rozkecá o něčem úplně jiném. Ale je to vždycky zábava i poučení. Takže? Bude to o umělé inteligenci a co by se mohlo stát, kdyby měl Michal pravdu. Takovou anotaci nám dodal. Přijďte se podívat, co z toho nakonec bude…

(Michal Rada, Dagmar Radová)

Zběsilé vyprávěnky kmeta české fantastiky, velikého JWP

Zběsilé vyprávěnky kmeta české fantastiky, velikého JWP

Detektivky, kyberpunkový ulítlosti a dětské sci-fi komiksy – aneb fantazie a akce pod jednou střechou – přijďte si poslechnout kmeta české fantastiky, Jiřího Walkera Procházku.

(Walker)

Evoluce hororových monster

Evoluce hororových monster

Život filmových monster je stále lepší a lepší. V průběhu let se někteří změnili z čistokrevných záporáků na nepochopené tvory. Co všechno jim filmaři provedli? A jak vznikla některá klišé, se kterými jsou různá monstra spojována?

(Doktor)

Disney produkce pro rok 2020

Disney produkce pro rok 2020

Že Disney aktuálně vlastní většinu filmové produkce, je už známý fakt. Tak se podíváme na to, co ta většina přinese v tomto roce. Nové animované filmy, hrané filmy, Pixar, Disney+, Star Wars, Marvel a když zbyde čas, tak i ten Fox. Je toho hodně, bude to užasné a doufám, že i vy se už nemůžete několika z nich dočkat. Tak si pojďme sdílet své vzájemné nadšení.

(Allie)

Raypunk, vesmírný surrealismus

Raypunk, vesmírný surrealismus

Raypunk je žánr, který se odehrává v prostředích, která se od našeho liší tak podstatně, že se nemohla z toho našeho spojitě vyvinout. Buď jde o principiálně cizí technologie, cizí životní formy nebo o principiálně jiné či podivné fyzikální či přírodní zákony příslušného (alternativního) světa. Prostě jde o výrazná porušení přediva běžné či myslitelné reality.

(PIRX)

Na křídlech dračího folklóru

Na křídlech dračího folklóru

Objevují se skoro v každé fantasy. Ale taky v pověstech, na erbech a vlajkách. A v pohádkách. Pojďme nahlédnout do evropských folklórů a seznámit se s nejzajímavějšími draky, kteří z něj vzešli. Nezapomeňte si svoje vlastní poznatky a dotazy – možná zadebatujeme!

(Dark Lord)

Welcome to podcasting

Welcome to podcasting

Ponor do světa podcastů, žánru na pomezí rozhlasové hry a audio knihy. Mluvené slovo je trendy, takže ať už hledáte nové tipy a špeky, nebo chcete s poslechem začít, tohle je přednáška pro vás.

(Poisoncos)

Dirk Gently a cestování časem

Dirk Gently a cestování časem

Cestování časem se objevilo jak v původní verzi, tak i v seriálu z roku 2016. Jak se od sebe liší a odpovídají vůbec klasickým teoriím o cestování časem?

(Simka)

Vstáváme s Kouzelnou Beruškou

Vstáváme s Kouzelnou Beruškou

Po dloiuhém dni plném zážitků vám Kouzelná Beruška a Černý kocour zpříjemní ranní vstávání. Klidně si sem doneste snídani od piráta Luigiho a nechte se unášet kouzlem.

(Alexis & Vendy)

Ptejte se orgů

Ptejte se orgů

18. ročník Trpasliconu je skoro za námi. Přijďte pokecat s hlavními orgy VeHaLi a Rauskem, třeba o tom, jak se con organizuje, kde vznikají nápady a kolik toho před conem naspí. A co je vlastně Klub Terryho Pratchetta, který Trpaslicon organizuje?

(VeHaLi a Rausek)

Zeměplošské fanfikce

Zeměplošské fanfikce

Nemůžete najít dobré zeměplošské fanfikce? Pak přijďte a já vám doporučím povídky z různých koutů (nejen) Archive of Our Own – od gen, přes kánonické i nekánonické shipy až po AU.

(Aludneva)